TÁMOP-6.1.5-14-2015-0007 „A jövőt gyermekeinkkel építjük.”
Tevékenység megnevezése:
- Drog, alkohol és dohányzás fogyasztás megelőzése és visszaszorítása csoportos foglalkozás
A csoportos foglalkozás keretén belül a résztvevők egy újfajta szemléletmódot kaptak a drog, alkohol és dohányzás megelőzésében és/vagy leszoktatási folyamatban, ami a napi munkájukat nagymértékben segíteni fogja.
- Viselkedéses addikciók megelőzése és visszaszorítása csoportos foglalkozás
A csoportos foglalkozás keretén belül a résztvevők egy újfajta szemléletmódot kaptak a viselkedési addikciók (kényszerbetegségek, étkezési zavarok, munkamánia, kényszervásárlás, játékszenvedély, médiafüggőség, szex és szerelem addikciók, társ és kapcsolatfüggőség) megelőzése, felismerése és visszaszorításával kapcsolatban, ezzel is segítve munkájukat.
Célcsoport: pedagógusok, szociális szférában dolgozó szakemberek, egészségfejlesztéssel foglalkozó munkatársak.
Az indikátorok teljesítésének módja, ideje és helye:
Monitoring mutató: A monitoring mutató elvárt célértéke: 60 fő. A csoportos tanácsadásokat összesen 80 fő bevonásával valósítottuk meg.
A csoportos tanácsadás mennyisége: A csoportos tanácsadás elvárt mennyisége tevékenységenként 30-30 alkalom volt.
A Drog, alkohol és dohányzás fogyasztás megelőzése és visszaszorítása csoportos foglalkozást 30 alkalommal valósítottuk meg, alkalmanként 2 órában.
A Viselkedéses addikciók megelőzése és visszaszorítása csoportos foglalkozást 30 alkalommal valósítottuk meg, alkalmanként 2 órában.
Az indikátorok teljesítésének helyei:
A MI-ÉRTÜNK Prevenciós és Segítő Egyesület meglévő kapcsolatai alapján, összesen 80 fő bevonásával elsődlegesen a Békéscsabai, Orosházi, Sarkadi pedagógusok, szociális szférában dolgozó szakemberek, egészségfejlesztéssel foglalkozó munkatársak számára, a Kábítószerügyi Egyeztető Fórumokkal együttműködve valósultak meg a programok, összesen 6 helyszínen.
- Békéscsabai Kábítószerügyi Egyeztető Fórum,
5600 Békéscsaba, Szent István tér 7.
- Békéscsabai Kistérségi Családsegítő és Gyermekjóléti Központ,
5600 Békéscsaba, Szabadság tér 11-17.
- Orosházi Kistérség Egyesített Gyermekjóléti Központja és Családsegítő Szolgálata, 5900 Orosháza, Hajnal utca 1.
- Magyar Ökumenikus Segélyszervezet Családok Átmeneti Otthona,
5900 Orosháza, Mikszáth Kálmán utca 2.
- Kistérségi Humán Szolgáltató Központ Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat,
5720 Sarkad, Árpád fejedelem tér 2.
- Sarkadi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum,
5720 Sarkad, Árpád fejedelem tér 2.
Szakmai alátámasztó dokumentumok: A tevékenységek során a szakmai dokumentumokat (jelenléti ív, tanácsadási napló, fotódokumentáció) elkészítettük.
Szakmai anyagok minőségi teljesítésének módja:
A MI-ÉRTÜNK Prevenciós és Segítő Egyesület nyolc (8) fő egészséges életmód területén és szociális területen jártas szakemberrel valósította meg a programokat. A csoportos foglalkozásokat interaktív módon valósítottuk meg. A résztvevők számára információt nyújtottunk PPT bemutatókkal, eset ismertetésekkel, helyzet gyakorlatokkal. Feltártuk a célcsoport munkájuk során tapasztalt problémáit, azokra adekvát válaszokat adtunk a csoportos foglalkozások során.